„Pažinimo akademija“

By 2021 23 liepos 10 rugpjūčio, 2021 Jaunimas
Jau trečius metus iš eilės Žemaičių Kalvarijos jaunimo klubas „Kartu kvadratu“ organizuoja vasaros stovyklas jaunimui. Šie metai ne išimtis. Pačiame vidurvasaryje jaunimas šiemet sugužėjo į stovyklą „Pažinimo akademija“: 35 dalyviai, 5 paros, draugai, pramogos, užsiėmimai, naujos pažintys, prasmingos veiklos vis kviečia ir kviečia stovyklauti ir prasmingai leisti vasaras. Sunkiai dirbame rudenį ir žiemą rašydami projektus, kurdami planus, organizuodami veiklas, tačiau vasarą atsigriebiame su kaupu.
Šiais metais jaunimas ilsėjosi ir pramogavo poilsio namuose „Šienainis“, kurie įsikūrę Žemaitijos nacionaliniame parke, iš vienos pusės miško, o iš kitos pusės ežero apsuptame gamtos kampelyje. 5 dienos – pakankamai ilgas laiko tarpas pažinti Žemaitiją, išmėginti naujus hobius bei užsiėmimus, tačiau kiekvienais metais atrandame vis kažką naujo, susipažįstame vis su naujomis vietovėmis, patiriame vis naujus įspūdžius. Kelionę pradėjome nuo savo mylimo miestelio – Žemaičių Kalvarijos. Gidas Bronius Kleinauskas jaunimui vedė ekskursiją, minėdami poeto V. Mačernio metus, keliavome prie rašytojo kapo, daugiau sužinojome apie jo gyvenimą, pomėgius bei kūrybą. Vėliau, sėdę į didžiulį autobusą, keliavome į Pagramančio regioninį parką – džiaugėmės neregėtais Žemaitijos gamtos kampeliais, aplankėme lankytojų centro ekspoziciją, atodangą bei klausėmės be galo įdomaus Pagramančio regioninio parko darbuotojos pasakojimo apie šiam kraštui būdingus augalus, gyvūnus, istoriją bei kultūrą. Žinoma, po tokios energingos pirmosios dienos buvo būtina artimiau vieniems su kitais susipažinti, tad jaunimo klubo pirmininkė Inga Mylimienė, prigalvojusi daugybę susipažinimo žaidimų bei užduočių, padėjo mums smagiai ir turiningai praleisti vakarą. Jau antrąją dieną puolėme prie darbo ir šiokių tokių mokslų, juk vasarą galime ne tik ilsėtis. Sulaukėme svečių – fotografo Jorano Bružinsko bei Gedimino Juškos, kuris supažindino mus su fotografo profesija bei paaiškino, jog išmokti fotografuoti – niekada ne vėlu. Jaunimas čiupo į rankas fotoaparatus bei išmaniuosius telefonus ir tik išklausę pamokas pridarė tokių nuotraukų, jog net sunku suprasti, fotografavo mėgėjas ar profesionalas. Vakare mus aplankė vaikų ir jaunimo ansamblis „Vieversėlis“ – mokėmės šokti, klausėmės paskaitėlės apie tradicinius liaudies instrumentus, ratelius bei šokius. Trečioji diena buvo skirta robotikai bei eksperimentams. Kartu su VšĮ „Edulandas“dalyvavome „Išradimų laboratorije“, tai edukacijų ciklas apimantis visas 4 gamtos stichijas: vandenį, orą, ugnį bei žemę. Vakare mūsų laukė skautiška žygis, į kurį mus vedėsi mūsų naujieji draugai „Plungės skautai“. Su kokiomis dainomis mes žygiavome Plokštinės miškais! Vaikams taip patiko, jog nugirdome, kad kitais metais galbūt net turėsime naujų skautų. Ketvirtoji diena atnešė naujienų – dalyvavome edukacijoje „Spindinčio stiklo dirbtuvės“. Tai buvo atsipalaidavimas po naktinio skautiško žygio. Klijavome spalvoto stiklo gabalėlius, kiekvienas sukūrė po savo darbą – originalų, nepakartojamą ir artimą širdžiai. Na o vakare laukė pati didžiausia pramoga – nardymas Platelių ežere. Jaunimas šoko į hidrodrabužius ir kartu su nardymo instruktoriais, lyg arbatos maišeliai, stengėsi pažvelgti į Platelių ežero gelmes. Jausmas buvo nepakartojamas. Paskutiniąją dieną keliavome į užsiėmimus Vaivos dirbtuvėje: tyrinėjome vaistažoles, auginamas ekologiškame sode, bendravome sodo įkūrėja bei puoselėtoja bei patys gaminome arbatos mišinius.
Stovykla, kaip ir kiekvienais metais, praėjo puikiai. Nežinome tiek gerų žodžių apsakyti, kaip buvo smagu, kiek naujų patirčių patyrėme, kiek draugų suradome bei kaip turiningai leidome laiką. Jokios ligos ir pandemijos negali užgožti to, ką patiriame jaunystėje, o ypač vasaros metu: begalinis juokas, smagios emocijos, nuo begalinio žaidimo tinklinio kamuoliu skaudantys pirštai, maudynės ežere ryte, per pietus bei vakare, kartais net naktį, sukandžiotos uodų kojos naktinio žygio metu. Visa tai yra pasaulio pažinimas, tad linkime kiekvienam jaunuoliui pažvelgti į viską ryškiomis spalvomis, dalyvauti, nebijoti, kurti, siekti bei tobulėti!