Jaunimo klubas „Kartu Kvadratu”

Nenustygstantis, aktyvus miestelio jaunimas besirūpinantis jaunimo užimtumu, laisvalaikio organizavimu 2001 metais susibūrė į klubą. Klube 30 narių. Kiekvieną vasarą organizuoja kūrybines dienos stovyklas „Aš, teatras ir vasara“, dalyvauja projektinėje veikloje, bendrauja ir bendradarbiauja su 8 klubais iš aplinkinių rajonų. Kasmet organizuoja akciją „Nė vieno kapo be žvakelės“. Klubo organizuojami renginiai: „Žymiausios poros“, „Talentai“ ir kt.

Jau 15 metų mes esame daug daugiau nei tai. Jau nuo pirmų savo žingsnių stengiamės įsilieti ne tik į Žemaičių Kalvarijos, bet ir į visos Lietuvos kultūrinį gyvenimą, bei padaryti jį priimtiną šalies jaunimui. Mūsų jaunimo klubas stengiasi ne tik dėl savęs, bet ir dėl viso jaunimo ateities.

JAUNIMO KLUBO „KARTU KVADRATU“ 2019 METŲ VEIKLOS APRAŠYMAS

Jaunimo klubui „Kartu kvadratu“ 2019 metai prabėgo nepastebimai – padaryta daug naudingų darbų, tiek jaunimui, tiek Žemaičių Kalvarijai. Retas renginys Žemaičių Kalvarijoje išsiverčia be jaunuolių pagalbos – mūsiškiai visada gelbėja. Vienas iš pavyzdžių – Žemaičių Kalvarijoje organizuojamas renginys „Ieškok šviesos naktyje“. Šiame renginyje visada gausiai talkina jaunimas, jų pagalba labai svarbi. Taip pat jaunuoliai kiekvienais metais savanoriauja per Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos Atlaidus – rūpinasi kava, arbata, tampa policijos rėmėjais, skaito skaitinius, budi atlaidų metu. Bendruomeniškumas – viena mūsų stiprybių.

Žinoma, jaunimo klubas „Kartu kvadratu“ kartu su Žemaičių Kalvarijos kultūros centru organizuoja ir švenčių minėjimus, kartais skirtus tik jaunimui, o kartais – visiems kalvariškiams. Vienas iš renginių – „Ar kiškio pyrago ragavot?“, tai kasmetinė Atvelykio šventė, dažomi kiaušiniai, vyksta konkursai, dalyvaujame didžiausio išmarginto kiaušinio konkurse ir už tai apdovanojame margintojus. Naujametinė šventė, Kalėdų eglės įžiebimas, valstybinės šventės taip pat sunkiai išsiverčia be jaunuolių prisidėjimo.

Tačiau 2019 metų pagrindinis ir svarbiausias tikslas buvo surengti vasaros stovyklą „Mūsų improvizacijos“. Jaunimo klubas labai aktyviai vykdo projektinę veiklą: pildo paraiškas, skaičiuoja lėšas, ieško rėmėjų, pagalbininkų, finansavimo ir žinoma idėjų. Viena iš tų idėjų ir buvo įtraukti apie 50 jaunuolių į improvizavimą, verslumą bei paįvairinti jų vasaros kasdienybę.

Žemaičių Kalvarijos jaunimo klubas „Kartu kvadratu“ dar 2018 metais kibo į darbus ir pradėjo pamažu kurpti projektą „Mūsų improvizacijos“ – 5 dienų jaunimo vasaros stovyklą. Nežinojome ar pasiseks, bet visgi sulaukėme gerų žinių iš Plungės vietos veiklos grupės – finansavimą gavome, projektas patvirtintas, galima kibti į darbus. Gavome didžiulę atsakomybę, turėjome ne tiek jau ir daug laiko, bet daugybę idėjų, kurias norėjome įgyvendinti. Tam į pagalbą pasikvietėme Sedos jaunimo klubą „Būk savas“, Ryškėnų kultūros centrą bei Žemaičių Kalvarijos dienos centrą „Vilties vėrinėliai“. Po ilgo pasiruošimo periodo, 2019 metų liepos 23 dieną prasidėjo ilgai laukta jaunimo stovykla pavadinimu „Mūsų improvizacijos“. Įdomu kodėl pavadinimas būtent toks? Ogi todėl, kad visos stovyklos metu jaunimas ne tik ilsėjosi, bet ir turėjo galimybę improvizuoti visas 5 stovyklos dienas – visos veiklos buvo pritaikytos tik tam, kad jaunimas atskleistų savo kūrybiškumą, atsipalaiduotų, sukurtų kažką naujo, įdomaus ir mielo jiems patiems.

Po didelio pasiruošimo, planavimo ir organizavimo, stovykla pavyko puikiai, jaunuoliai nenorėjo išvažiuoti, klausė ar kitais metais klubo nariai dar pakvies juos sugrįžti atgal. Kai matai laimingus jaunuolių veidus – pastangos atsiperka su kaupu. Pagrindinis penkių dienų vasaros stovyklos, skirtos Žemaitijos jaunimui, rėmėjas Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė , o trūkstamų lėšų dalį skyrė Plungės rajono savivaldybė.

Metai gal ir į pabaigą, tačiau idėjų dar turime pilnas kišenes 😊