Užgavėnės

1
Kalvariškiai šiemet Užgavėnes pradėjo švęsti svetur. Šeštadienį, vasario 25 d., Priekulės Turgaus aikštėje garavo didžiuliai katilai.Užgavėnes švenčiantys priekuliškiai surengė šiupinio virimo varžytuves. Į jas sukvietė 15 komandų iš buvusių ir esamų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Tarp jų buvo ir Žemaičių Kalvarijos šiupinio virimo komanda. Šiupinio virimo procesą stebėjo ir vertino ekspertų komisija, vadovaujama nepriklausomo mitybos ir kulinarijos eksperto Vincento Sako. Kalvariškiai neliko nepastebėti. Jų šiupinys buvo pripažintas vienas iš skanesnių. Vyriausioji komandos šeimininkė – Irena Marcinkevičienė.

Read more: Užgavėnės

Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas

DSC 0685

  Vasario 25 –osios vakarą  kalvarijiškiai ir svečiai skubėjo į Žemaičių Kalvarijos kultūros centrą. Čia vyko bendruomenės   „Gardai“  ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas. Bendruomenės pirmininkas Bronius Kleinauskas apžvelgė nuveiktus darbus    2016 metais. O jų būta įvairių. Vykdyti  įvairūs projektai, kvietę bendruomenės narius sportuoti, mokytis.

Read more: Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas

VASARIO 16 - OJI GYVA KALVARIŠKIŲ ŠIRDYSE

DSC 0297aaaaa  „Graži tu, mano brangi Tėvyne...“ šiais Maironio dainos žodžiais prasidėjo Šv. Mišios  Mažojoje Bazilikoje, skirtos Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai. Kanauninkas Jonas Ačas priminė, kol  atminty gyva mūsų tėvų krašto istorija, papročiai, tradicijos, tol gyva bus tauta. Kartu su kalvariškiais mišiose dalyvavo Žemaičių Kalvarijos seniūnijos seniūnas Liudas Gricius, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis.

Read more: VASARIO 16 - OJI GYVA KALVARIŠKIŲ ŠIRDYSE

Sausio 13-osios minėjimas

Sausio 13 - oji kiekvienam lietuviui.- istorinė diena. Kai žmonėms savo krauju ir ašaromis teko kovoti už vieningą ir nepriklausomą šalį - Lietuvą.

Pagerbti žuvusiuosius, pasidalinti išgyvenimais, pasidžiaugti, kad esame laisva šalis, tą dieną į renginį rinkosi ir Žemaičių Kalvarijos miestelio gyventojai. Sausio 13- osios minėjimas prasidėjo Šv. mišiomis, kurias aukojo kanauninkas Jonas Ačas. Po Šv. mišių susirinkusieji skubėjo į kultūros centrą, kur direktorė Rima Jokubauskienė, tą reikšmingą datą, primenančiais žodžiais prabilo į mažą ir jau suaugusį, į jauną ir jau pagyvenusį Lietuvos pilietį, pasveikino laisvą Lietuvą. Su pagarba ir didžiuliu dėkingumu dėkota Tiems, kurie tą laisvę mums visiems iškovojo.

Read more: Sausio 13-osios minėjimas