VAIKŲ VELYKĖLIŲ ŠVENTĖ

18076840 1488962511135469 8043257809464689077 o Šaltoka sekmadienio, balandžio 23 d., popietė  nesudrumstė mažųjų kalvarijiškių ir jų tėvelių šventinės Velykėlių nuotaikos. Po Šv. Mišių iš bazilikos visi skubėjo į Žemaičių Kalvarijos kultūros centrą. O čia mažųjų kalvarijiškių jau laukė senjorų klubo „Pilnatis“  močiutės su gardžia kiaušiniene ir karšta arbata. Visus pasitiko ir pasveikino Velykė (Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė), bei klubo „Kartu kvadratu“ jaunimas, pasipuošęs liaudiškais rūbais.

 Pasistiprinus kiaušiniene, prasidėjo šventės linksmybės. Į Velykinį krepšelį suriedėjo margučiai, kurie dalyvavo mažiausio, didžiausio, gražiausio ir stipriausio margučio konkurse. Kol komisija (jaunimo klubo „Kartu kvadratu“ krepšelio margučius apžiūrinėjo ir rinko margučius „nugalėtojus“, vaikai, tėveliai ir močiutės galėjo popierinį margutį išmarginti, dalyvauti medinių margučių rungtyje „Margutis kaime“ ar lenktyniauti margučių ridenimo varžybose. Kartu su kalvarijiškiais vaikučiais, rungtyse dalyvavo ir svečiai iš Rietavo kultūros centro vaikų dramos studijos „Didžioji T“. Kiekvienas šventės dalyvis turėjo palikti savo žymę „Didžiajame“ margutyje, kurio nuotrauka bus siunčiama šventės rėmėjams UAB „Naisių vasara“. Kiekvienas margintojas apdovanotas „Naisių vasaros“ dovanomis -  kompaktinėmis plokštelėmis.

Šventės pabaigoje Velykė visus sukvietė į žiūrovų salę. Padėkos raštais buvo apdovanoti mažiausio, didžiausio, gražiausio ir stipriausio margučio šeimininkai. Susirinkusiesiems  Rietavo kultūros centro vaikų dramos studija „Didžioji T“  padovanojo spektaklį pagal  lietuvių liaudies tautosaką „Atrakink lobių skrynią“. Dramos studijos vadovė Birutė Gedminaitė. Atsisveikindama Velykė dėkojo visiems už dalyvavimą šventėje, linkėjo gerų, sėkmingų metų. 

Irena Taujenienė