Užgavėnės Žemaičių Kalvarijoje

53563454 2080530482039298 5890572630288760832 o Kovo 5 - osios popietę kalvariškius Žemaičių Kalvarijos kultūros centras sukvietė į Užgavėnių šventę. Sugūžėjo į aikštę čigoniukai, žydukai, raganiukės ir velniukai. Buvo paskelbtas „Blyno“ konkursas. Kiekviena persirengėlių grupė turėjo pristatyti savąjį blyną. O jų būta įvairių.

Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“ padovanojo susirinkusiems muzikinį blyną. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovai iš Platelių atsivežė Mergelę ir Oželį.

Sakė turį surasti dar šimtą keturiasdešimt ožių į seimą. Senelis Adomas su anūkais sugrojo trankią „Ontės polką“. Visus nustebino į aikštę atvykęs sporto klubo „Kalvynas“ medikopteris ir jo gelbėjimo komanda. Jie buvo pasiruošę kalvariškius išgelbėti nuo žiemos ir ją kuo toliau išgabenti. Moterys ir merginos galėjo išbandyti rankos taiklumą mėtydamos lankus. Taikliausioji į vyrus gausianti Kanapinį, o mažiau sėkminga, tik Lašininį šiam vakarui. Lašininis vaišino susirinkusiuosius ant laužo keptomis dešrelėmis. Šauniosios šeimininkės prikepė ir tikrų mielinių blynų, išvirė gardžios arbatos. 

Netrukus susirungė Lašininis ir Kanapinis. Vyriausioji Ragana skelbė Kanapinio pergalę. Sukalbėję įvairiausius burtažodžius, šūksniais varę Žiemą, persirengėliai su fakelais skubėjo uždegti tamsos ir žiemos simbolį „Morę“.