Ieškok šviesos naktyje 2018

41311751 2053522711346110 1332463605869707264 o Jau trečius metus iš eilės, pirmąjį rugsėjo penktadienį, Žemaičių Kalvarija pasipuošia ryškiausiomis šviesų spalvomis ir kviečia visus dalyvauti šviesos ir muzikos festivalyje „Šviesos ieškok naktyje“. Šio festivalio sumanytoja yra Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė. 
Vasarišką rugsėjo 7-osios vakarą, į Žemaičių Kalvariją skubėjo kalvarijiškiai ir svečiai pasigrožėti švytinčiomis miestelio erdvėmis, pasiklausyti muzikos. O šventinis vakaras prasidėjo „burbulingai“.

Burbulų Dėdės šou programa, leidžiami spalvingi burbulai teikė džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir praskaidrino nuotaiką suaugusiems, kuriuos mintyse grąžino į vaikystę, kur visada viskas švelnu, malonu, miela, žaisminga ir paprasta. Aptemus žiūrovų virtinė, pakviesta vakaro programos vedėjų Rimos Jokubauskienės ir Broniaus Kleinausko, lydima mergaičių „Žibintininkių“, pajudėjo link Žemaičių Kalvarijos vienuolyno kiemelio. Dainas, eiles iš mūsų prosenelių skrynelės susirinkusiesiems dovanojo kanklininkė Lina Rupšienė ir jos vadovaujamas etnografinis kolektyvas iš Mažeikių. Romantišką vakarą tęsė bardas Arūnas Raudonius, dovanodamas širdį virpinančias giesmes. Išklausę dainų, pasigrožėję šviesų nutviekstu parkeliu, Bazilika, šventės dalyviai grįžo į miestelio centrą. Skambant Ingos Jokubauskaitės dainai nusidriekė žvakių takas link šviečiančios ir šildančios žibintų saulės.  Toliau susirinkusiuosius linksmino Žemaičių Kalvarijos kultūros centro estradinė grupė, vadovaujama Rimo Jazdausko.
Su šypsena veiduose, pakilia nuotaika kalvarijiškiai ir svečiai dar ilgai gėrėjosi švytinčiu miesteliu, nes anot poeto Vytauto Mačernio „ ... Ta rugsėjo naktis, kaip svajonė graži: tokią naktį rašyti, svajoti ir mylėti norėtųs... “

 

 

Irena Taujenienė